WISCAN

WISCAN (ABDOMİNAL YAĞLANMA-İÇ YAĞLANMA ÖLÇÜMÜ)

online diet

BIA – Infrared Yöntem
Direkt Ölçüm; boy, kilo ve yağ değişkenlerine bağlı kalmadan yüksek geçerlilikte ölçüm imkanı ile Yatağa bağımlı, yağlı, kritik hastalık tedavisi gören hastalarda ve sakatlarda,engeli bulunmayan hastlarda da iç yağlanmayı rahat analiz imkanı 30 sn lik kısa süre içerisinde sağlamaktadır.


VISCAN İç Organlar Çevresi Yağlanmayı, elektrik dalgalarına gösterilen reaksiyon ile kolayca ölçebilecektir. İç – Abdomen Yağlanması Obezite, metabolik sendrom, tip2 diabet ve diğer diğer rahatsızlıklarda yada sağlıklı bir yaşam koçluğu için mutlaka bilinmesi gereken iç yağlanma, gövde yağ oranı ve bel çevresi çok önemli parametrelerdir. Bu durum her birey için hesaplamalardan ayrı olarak ölçümlendirilmelidir.


32 Yaşında sağlıklı erkek birey ile spinal-cord rahatsızlığı olan başka bir erkek birey arasında yapılan bir araştırmada, Sağlıklı bireyde BMI 23.7, Bel çevresi 84 cm, Visceral Yağ Bölgesi ise 97.7 cm2 olduğu halde; rahasızlığı olan bireyde BMI 23.7, Bel çevresi 82.2 ve Visceral Yağ bölgesi ise 211.8 cm2 görülmüğtür. Bu durum aslında visceral yağ bölgesinin parametrik olarak hesaplanmayıp, analiz edilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır.


Viscan Bel çevresi ölçümü ile Antropometrik ölçüm karşılaştırıldığında aralarında %95 korelasyon olduğu görülmüştür. Viscan Gövde yağ oranı ölçümü ile DXA ölçümü karşılaştırıldığında, Erkek bireylerde %94 ve Bayan bireylerde ise %95 korelasyon olduğu görülmüştür.